Grubumuzun iştiraki olan Else Enerji 2011 yılında Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Herdem tarafından kurulmuştur. Türkiye Güneş Elektrik sektörünün öncü firmalarından olan Else Enerji, Türkiye’nin önemli solar PV projelerine imza atmıştır. 2011 yılında 2 kW’ büyüklükteki çatı tipi Güneş Elektrik Santrali (GES) uygulamalarından, 2018 yılında tek noktada 6,23 MW çatı tipi anahtar teslim GES uygulamlarına, 2011 yılında 40 kW arazi GES projelerinden 2017 yılında tek noktada 40,6 MW arazi tipi Güneş Elektrik Santrallerini hayata geçirmiştir.

Tüm bu süreç içerisinde devreye aldığı tesislerin yaklaşık %80’lik kısmına sistem performans oranı ile üretim garantisi vererek işletme bakım hizmetlerini de vermiş ve vermeye devam etmektedir.

2017 yılından sonra kendi GES yatırımlarını da yapmaya başlayan Else Enerjinin, Çankırı ilinde toplam 14,6 MW Güneş Elektrik Santrali bulunmaktadır.

2019 yılından itibaren uluslararası pazarda EPC hizmetleri vermeye başlamıştır. Cezayir başta olmak üzere Kuzey Afrika pazarında çalışmaktadır.

Web Sitesine Git