Gelişmişlik düzeyinin en önemli ölçeklerinden biride kişi başına enerji tüketimidir. Gelişen teknolojiler ile her ne kadar verimli cihazlar kullanılmaya başlasa da her geçen yıl gelişen ülkelerin elektrik tüketimleri yükselmektedir. Bu sebeple enerjinin tüketildiği noktada yenilenebilir ve sürdürülebilir bir şekilde üretilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple Gumbel Group olarak enerjide, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerji sistemlerine odaklandık. Güneş elektrik santrallerinin yatırım, danışmanlık, EPC ve online satış ve toptan satış olarak faaliyet gösteren dört grup şirketimiz ve şirketlerimiz bünyesinde yedi markamız bulunmaktadır.

Teknolojik gelişmelerin baş döndürücü bir hızla ilerlemesinde en önemli etken yazılım sektörünün çok hızlı ilerlemesidir. Bu sektörde de veri madenciliği, verilerin işlenmesi ve makine öğrenmesi geleceği şekillendirecektir.

Gumbel Group olarak yazılım sektöründe, veri madenciliği ve makine öğrenmesi ile iş zekası uygulamalarına yoğunlaştık. Aynı zamanda Grup bünyemizdeki Ar-Ge merkezimiz ve diğer grup firmalarımız için gerekli olan yazılımları yerli olarak yine grup bünyemizde üretmekteyiz.

Bir ülkenin ayakta durması için gerekli temel taşlarından birisi de ihtiyaçlarına uygun olarak gerçek manada yerli üretim yapmasıdır.

Group firmalarımızdan Güneşfix ile 1987 yılından gelen tecrübe ile iç pazar ve uluslararası pazarlar için Güneş Elektrik Santrallerinin yapısal mekaniğini uluslararası standart ve kalitede üretmekteyiz.

E-ticaret, sizin müsait olduğunuz saatte müşterinizin size gelmesini beklemek yerine, müşterinizin müsait olduğu anda işletmenizin ona gitmesidir.

Solar PV uygulamaları için gerekli güneş paneli, inverter, depolama sistemleri hatta paket sistemleri online olarak alabileceğiniz e-ticaret platformumuz 7/24 hizmetinizde…

Teknolojik gelişmeler küresel değişimin hızını kümülatif biçimde hızla artırıyor ve artırmaya da devam edecek. Durmak bilmeyen bir koşu içerisinde bizler Gumbel ailesi olarak yepyeni ufuklara yol alıyoruz.

Gumbel Group olarak tüm bu hengâme içerisinde değişmeyen ve değişmeyecek tek sabitin kitap olduğuna inanıyoruz. Baskı metodları, kağıtlar, içerikler değişse de ‘kitap’ değişmiyor.

Gumbel Yayınevi, bu sabiti değişen şartlarda sizlere sunmaya devam edecek.

Değişen ekonomik şartlarda rekabetçi olmak bende varım demek için günümüzde dijital dönüşüm zorunluluk haline gelmiştir. Rekabetçi kurumların kendilerini dijital olarak güncellemeleri gerekmektedir.

Bir taraftan grup firmalarımızın dijital dönüşümünü sağlarken, bir taraftanda mevcutta verdiğimiz güneş elektrik santralleri danışmanlık süreçlerini bir dijital dönüşüm ürünü olarak piyasaya sunmaya hazırlanıyoruz.