ENERJİ DEPOLAMA

Depolama İhtiyaçlarınıza Etkin Çözümler

Dünyada ve ülkemizde hızla büyüyerek kök salan yenilebilir enerji çözümleri, yeni depolama teknolojileri ve yatırımları ile oyunun kurallarını yeni baştan bir kez daha yazmak üzere…

Yenilenebilir enerji santrallerinin elektrik depolama kapasitelerinin olmasının, sektöre hem ticari açıdan hem de verimlilik açısından oldukça farklı boyutlar kazandıracağı aşikâr. Bataryalı GES tesislerinin baz yük gibi çalışacağı bir gelecek hiç olmadığı kadar yakın.

Türkiye’de 19.11.2022 tarihinde yayımlanan Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği kapsamında kurulacak elektrik depolama tesisleriyle ülkemizde milyarlarca dolarlık yeni bir pazar oluşacağı öngörülmektedir. Projeler hayata geçmeye başladığında Türkiye Avrupa’nın en etkin depolama pazarlarından biri olacaktır.

Bu kapsamda, güneş projeleriyle ispatladığı profesyonel yaklaşımını bataryalı tesislere de uyarlayan Gumbel, hem evsel hem de ticari depolama projeleri için Ar&Ge faaliyetleri yürütmekte ve uluslararası iş ortaklıkları geliştirmektedir.

Elektrik depolama projeleri için titiz bir planlama olmazsa olmazdır. Planlama aşamasında tüketim profili, projenin coğrafi konumu, güvenlik ve daha birçok değişken göz önünde bulundurulmak zorundadır. Her bir depolama projesi kendine özgüdür ve doğru şekilde planlanıp uygulanmalıdır. Aksi takdirde performans ve güvenlik anlamında istenmeyen sonuçlarla karşılaşılması kaçınılmazdır.

Depolama çözümlerinde Gumbel profesyonelliğiyle tanışmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Adres:

Ümit Mah. 2532 Cad. No:6 Çankaya Ankara Türkiye